Gayrimenkul Danışmanlık hizmeti

Türkiye'de emlak yatırımı ve beklentiler

Sizi doğru emlakçıyla buluşturuyoruz!

Fiyatlar çok uygun; Turkey'de şimdi emlak alma zamanı!

Türkiye bir Akdeniz ülkesi olarak doğu ile batı arasında önemli bir köprü konumundadır. 4 mevsimi yasayan iklimi ile ve güney bölgelerindeki ideal bir yaz sezonu ile çok cazibeli bir ülkedir. Bir yandan modern yaşam ve diğer yandan doğu ve İslam kültürü ile çok ilgi çekici bir ülkedir. Öte yandan çok zengin bir tarihi geçmişi Türkiye'yi dünyadaki diğer benzer ülkelerden bir adım öne çıkarmaktadır. Türk insanı Avrupa yaşam kriterleri ve modernleşme konusunda çok hızlı gelişmeler gösteremese de Türk insanı ile temelde çok ciddi sıkıntılar yaşanmamaktadır. Türk insanının sıcak ve doğal karakteri çok dikkat çekicidir.

Türkiye'de Emlak yatırımı için ne yapılmalıdır?

Türkiye gelişmekte olan bir ülkedir ve Türkiye'de Son 20 yılda çok önemli gelişmeler yaşanmıştır. Emlak sektörü çok büyük gelişmeler kaydetmiştir. İnşaat kalitesi oldukça yüksek seviyededir. Türkiye'de inşaat sektörü mimari gelişmelere uyum konusunda oldukça başarılıdır. Türkiye'nin emlak sektörü son 20 yılda çok başarılı projelere imza atmıştır. Kalite ile iyi fiyat dengesi çok iyi bir uyum içindedir ve gerek ilk el ve gerekse ikinci el piyasada talep hep yüksek olmuştur.  Ve bu trend bazı zamanlar biraz yavaşlamış ama hiç bir zaman çökmemiştir.

Türkiye'de yabancılara mülk satışının önündeki engeller ve güçlükler gözden geçirilmiş ve kolaylaştırılmıştır. Bu gelişme emlak sektörünün beklentilere iyi cevap vermesini sağlamış olup, Türkiye'de emlak yatırımcılığının cazibesini hem yatırımcı hem de alıcılar açısından sürekli artırmıştır. Bu nedenle Türkiye'de emlak yatırımı her zaman yüksek beklentilere iyi cevaplar vermiştir.

Nerede, ne zaman ve hangi emlak?

Bilindiği gibi iyi bir emlak yatırımı için yer, zaman, fiyat ve ürün kalitesi büyük önem taşımaktadır. Bununla birlikte yatırım için doğru kontakların olması en önemlisidir. Her bölgenin emlak nabzını tutan ve pazarı iyi bilen iş insanları ile kontak kurmak çok önemlidir. Profesyonel emlakçılar yanında yerel halk içinde bu konuda bir çok insan vardır ve bunlara ulaşmak iyi bir yatırım için faydalıdır. Yerel desteklerle yapılan yatırım oldukça büyük faydalar sağlar. Yani profesyonellerden ziyade amatör destekler çok daha iyi sonuçlar doğurabilir.

Türkiye'de emlak yatırımcılığı için dikkat edilmesi gereken konular nelerdir?

Türkiye'de bir çok insan her konuyu kendilerince her zaman çok iyi bildiğini sanmaktadır. Emlak yatırımcılığında yapılacak en büyük hata her bildiğini sanan fakat hiç bir şey bilmeyen insanlarla yola çıkmaktır. Mümkün olduğunca yerel amatör destekler aramak gerekir. Bunun için biraz zaman ve çaba harcamak gerekmektedir ya da bir arkadaş tavsiyesi. Emlak yatırımınıza başlarken, Profesyonel emlakçılarla görüşmeden önce yerel insanlardan bilgi almak çok işe yarayacaktır.

Biz kimiz ve sizin için neler yapabiliriz?

Biz 20 yıldır Kemer'de seyahat acentacılığı işi ile uğraşıyoruz. Firmanın kurucusu 30 yıldır Kemer'de yaşamaktadır. Kemer'in emlak konusundaki gelişimini çok iyi bilmektedir ve tüm emlak profesyonellerinin çoğunu da tanımaktadır ve Aynı zamanda bölgede fiyatları da iyi bilmektedir. Kemer'de iyi bir emlak yatırımı için bizden destek almakla işe başlayabilirsiniz. Viril Travel olarak geniş bir dost ve iş ağımız ile size Kemer' de emlak danışmanlığı hizmeti verebiliriz. Bunun için sizden herhangi bir ücret talep etmiyoruz. Vereceğimiz destek uzun bir destek olmayacak ancak size emlak yatırımcılığını konusunda doğru insanları ve bölgeleri tavsiye etmek olacaktır. Sizi emlak alımınızda yapabileceğiniz muhtemel hatalardan korumaya çalışacağız. Emlak yatırımı konusunda en önemli konu budur!

Emlak yatırım kararınız ve Sorumluluk

Size desteğimiz tavsiye niteliğinde olup değerlendirmek ya da değerlendirmemek size bağlıdır ve emlak yatırımı kararınızın olumsuz sonuçlarından sorumlu olamayız. Bugüne kadar destek hizmetinde bulunduğumuz hiç kimse bundan zarar görmedi. Demek ki doğru yoldayız ve sizin için de bu desteği vermekten mutluluk duyacağız.

Yabancılar Kemer ve çevresinde neler satın alıyorlar?

Yabancılar Kemer'de genellikle siteler içinde apartman dairesi satın alıyorlar. Bir çok yabancı özel yapım villa alıyor ve bazıları arsa alarak ısmarlama villa yaptırıyorlar. Bazı yabancı yatırımcılar al ve sat işini yapıyorlar ancak emlak üreticisi olmak dışında bu son derece riskli. Kemer bölgesinde çok kaliteli inşaat firmaları bulunmaktadır. Ve Bölgede çok kaliteli villalar, apartmanlar vardır. Şehir merkezi dışında köy yerleşim yerlerinde doğa evleri de satılmaktadır. Buralar yaklaşık 10-15 km şehir dışı olmaktadır ancak ulaşım yolu konusunda bir sıkıntı yoktur.

Bir çok avrupalı emekli Türkiye'nin güney ve batı bölgelerinde mülk satın alıyorlar ve Türkiye'de yaşamayı seçiyorlar. Genellikle doğaya yakın sakin bölgelerdeki mülkere ilgi gösteriyorlar. Türkiye'de avrupa emekli maaşı ile yaşamak ekonomik olarak gerçekten büyük avantajlar sağlamaktadır. Ayrıca, Türkiye'nin 4 mevsim bol güneşli iklim koşulları sağlık açısından büyük ayrıcalıklar sağlamaktadır. Bununla beraber organik ve ucuz gıda konusu da önemli bir etkendir.

Evinizi ve villanızı kullanmadığınız dönemlerde tatilcilere kiraya verebiliyormusunuz?

Evet bu mümkündür. Evinizi, Villanızı kullanmadığınız dönemlerde, kendiniz ya da bir emlak danışmanı, ya da bir seyahat acentası vasıtasıyla tatilcilere kiralayabilirsiniz. İyi bir organizasyonla bu size oldukça iyi bir kazanç sağlayabilir. Tatilcilere mülk kiralama konusu her geçen gün daha çok ilgi çekmektedir.

Muhteşem sahilleri, dost canlısı insanları, doğal güzellikleri ve organik yemekleriyle, Türkiye'de yaşamak büyük bir ayrıcalıktır!

En derin Saygılarımızla,