İptal ve iade koşulları

Kullanım - iptal ve iade Şartları

1. Bu Web sayfasıni kullanarak, derhal etkili olacak bu şartların yasal olarak bağlayıcı hale geleceğini kabul etmiş olursunuz.

2. Aşağıdaki Şartlar ve Koşulların sizin için yasal olarak bağlayıcı olmasını kabul etmiyorsanız, lütfen bu Web sayfasına erişim sağlamayın ve/veya kullanmayın.

3. viriltravelkemer.com bu Şartlar ve Koşulları değişiklikleri online yayınlayarak istediği zaman değiştirebilir. Lütfen viriltravelkemer.com tarafından yapılan her tür değişiklikten haberdar olmak için bu Şartlar ve Koşulları düzenli olarak gözden geçirin. Değişiklikler yayınlandıktan sonra Web sayfasını kullanmaya devam etmeniz bu şartların güncellenmiş ve/veya değiştirilmiş haliyle yasal olarak bağlayıcılığını kabul ettiğiniz anlamına gelir.

4. Bu Web sayfasının içeriğini, herhangi bir şekilde kendi kişisel ve ticari olmayan kullanımınız dışında kesinlikle kopyalayamaz, çoğaltamaz, yeniden yayınlayamaz, yükleyemez, paylaşamaz, görsel olarak yayınlayamaz, aktaramaz, halka açık hale getiremez veya başka şekilde kullanamazsınız (metinler, resimler, URL'ler, fiyatlandırma bilgileri vs. dahil). viriltravelkemer.com içeriğinin başka bir şekilde kullanımı viriltravelkemer.com' un önceden yazılı iznini gerektirir.

5. viriltravelkemer.com ve viriltravelkemer.com bağlı web sitelerini sadece hukuki amaçlarla ve başkalarının viriltravelkemer.com 'u kullanma ve siteden faydalanma konusundaki haklarını ihlal etmeyecek, kısıtlamayacak veya engellemeyecek şekilde kullanmayı kabul etmiş oluyorsunuz.

6. viriltravelkemer.com veya herhangi bir viriltravelkemer.com-bağlı sitesini kişisel ve/veya ticari olmayan amaçlarla ve ürün ve hizmet rezervasyonu için hukuki taleplerinizi iletmek amaçlı kullanmanız önerilir. Siteyi şüpheli, yanlış veya dolandırıcılık içeren taleplerde bulunmak için kullanmamayı kabul etmiş sayılırsınız. Siteye giriş için viriltravelkemer.com tarafından özellikle izin verilmedikçe robot veya otomasyonlu yollara başvurmamayı kabul etmiş sayılırsınız.

Ürün Geçerliliği, Değişiklikler ve Tadiller

7. viriltravelkemer.com tarafından sunulan tüm ürünler, Tur, Gezi ve Aktiviteler ve hizmetler viriltravelkemer.com veya herhangi bir viriltravelkemer.com-bağlı sitesinde gösterilen tarihler itibariyle geçerlidir. viriltravelkemer.com doğrudan sunulmayan herhangi bir bilgiye karşı sorumlu veya yükümlü değildir.

8. Değişiklikler/tadillere ilişkin tüm talepler, doğrudan talebi işleme koyacak olan viriltravelkemer.com Müşteri/Tüketici Destek Ekibine yönlendirilmelidir.

8.1 viriltravelkemer.com ilgili talebin Müşteri/Tüketici Destek ekibi tarafından onaylanan Tur, Gezi ve Aktivite varış tarihinizden en geç iki (2) gün önce alınmış olması koşuluyla mevcut rezervasyon tarihlerini değiştirmek veya yeniden düzenlemek için herhangi bir ücret talep etmez.

8.2 Özel bir etkinlik, tiyatro veya gösteri biletlerinin değiştirilmesi veya yeniden düzenlenmesi mümkün olmayabilir. Bu biletlerin satışı bazen nihai şekilde yapılmakta ve ilk satın alma işleminiz onaylandıktan sonra değiştirilememektedir. Bir rezervasyonun nihai olup olmadığını teyit etmek için Müşteri/Tüketici Destek ekibimize danışabilirsiniz.

8.3 Diğer tüm tarih-değişikliği talepleri ve düzenlemeleri tedarikçilerimiz ve/veya hizmet sağlayıcılarımızın uygunluğuna tabidir; viriltravelkemer.com herhangi bir tarih-değişikliği talebinin gerçekleştirileceğini garanti edemez.

8.4 Onaylanmış Tur, Gezi ve Aktivite varış tarihinizden 2 gün önce ya da daha yakın bir tarihte herhangi bir tarih değişikliği talebinde bulunmanız durumunda, viriltravelkemer.com talebinizi kabul etmeye çalışacaktır; ancak ilk Tur, Gezi ve Aktivite varış tarihinden 2 gün önce ya da daha yakın bir tarihte yapılan değişiklikler ek ücret gerektirebilir.

8.5 viriltravelkemer.com indirimleri veya özel teklif fiyatı kullanarak bir satın alma yapmanız durumunda, viriltravelkemer.com seyahatinizde satın alma işleminden sonra bir değişiklik veya düzenleme yapmanız durumunda tamamen kendi takdirine kalmak üzere indirim veya özel teklif fiyatlandırmasını kabul etmeye karar verebilir. Ancak, onaylanmış seyahatinizde değişiklikler yapmanız durumunda, viriltravelkemer.com indirim veya özel teklif fiyatını geçersiz kılma hakkını saklı tutar.

9. viriltravelkemer.com,  viriltravelkemer.com veya viriltravelkemer.com bağlı sitelerinden herhangi biri yoluyla rezervasyon yaptırdığınız herhangi bir hizmet, Tur, Gezi ve Aktivite, bilet veya ürünü herhangi bir zamanda herhangi bir nedenle iptal etme, değiştirme veya alternatif sunma hakkını saklı tutar.

9.1 Bu tip durumlarda, önerilen alternatiflerin sizin için tatmin edici olmaması durumunda ilk satın alma fiyatının ödemesini tamamen geri alma hakkına sahip olursunuz.

9.2 Yukarıda maddeye bakılmaksızın, acentelerimiz, hizmet sağlayıcılarımız ve/veya tedarikçilerimizin bizi bir rezervasyon ve/veya Tur, Gezi ve Aktivite, ürün ya da etkinlikle ilgili önemli bir değişiklikten haberdar etmesi durumunda, uygun olması durumunda rezervasyonu değiştirmek veya yeniden düzenlemek amacıyla Müşteri/Tüketici, seyahat acentesi ve/veya distribütöre bildirimde bulunmak için her tür makul çabayı gösteririz.

Fiyatlandırma ve Ücrete Dahil Olan ve Olmayan Hizmetler

10. viriltravelkemer.com ve viriltravelkemer.com-bağlı sitelerinin herhangi birinde listelenen fiyatlar başka şekilde belirtilmedikçe kişi başı fiyattır.

11. Fiyatlar fiyat teklifi verildiği sıradaki mevcut yerel tarifeler baz alınarak belirlenmiş, viriltravelkemer.com tarafından belirlenen geçerli yabancı para birimine çevrilmiştir.

12. Fiyat teklifleri, rezervasyon onaylanana kadar bildirimde bulunmadan yapılabilecek değişikliklere tabidir.

13. Aksi öngörülmedikçe, fiyatlara giriş ücretleri dahil değildir.

14. Fiyatlara Tur, Gezi ve Aktivite yöneticileri, sürücüler veya yerel rehberlere verilen bahşiş/hediyeleri; bagaj ve kişisel sigorta; kişisel nitelikte herhangi bir unsuru ve listede özel olarak belirtilmeyen yiyecek ve içecekler dahil değildir.

Ödemeler ve İptaller

15. viriltravelkemer.com aşağıda verilen kredi kartlarını kabul eder: Mastercard, Visa ile veya PayPal  ile viriltravelkemer.com 'a online kredi kartı ödemesi.

15.1 Kredi kartı ödemeleri ve PayPal işlemlerinde %3,5'e kadar ilave bedel veya hizmet ücreti alınabilir.

15.2 Rezervasyon için PayPal online yoluyla ücretin tamamının ödenmesi veya bir miktar ön ödeme yapılması gerekir. Ödeme kredi kartı ekstresinde viriltravelkemer.com veya Paypal olarak geçecektir.

16. Bir Tur, Gezi ve Aktivite veya hizmet başladıktan sonra veya kullanılan herhangi bir paket, konaklama, yemek veya sunulan diğer hizmetler ile ilgili olarak herhangi bir para iadesi yapılmaz.

17. viriltravelkemer.com ile yapılan bir rezervasyonun iptali viriltravelkemer.com tarafından uygulanan ve aşağıda detayları verilen iptal ücretlerine yol açabilir. Varsa diğer tedarikçiler tarafından da ek ücret getirilebilir. Herhangi bir rezervasyonu iptal ederken, toplam iptal ücretleri e-mail, sms mesajı veya telefon yoluyla tarafınıza bildirilecektir.

17.1 Etkinlik, Tiyatro, Gösteri veya Kupon Biletleri iade edilemeyebilir, lütfen Müşteri/Tüketici destek ekibinden önceden bilgi alın.

17.2 Bir Özel Etkinlik Döneminde başlayan Tur, Gezi ve Aktivite veya Paketler iade edilemeyebilir, lütfen Müşteri/Tüketici destek ekibinden önceden bilgi alın.

Bir Müşteri/Tüketicinin iptal kararı vermesi durumunda aşağıdaki politika geçerli olacaktır;

Tur, Gezi ve Aktivite tarihinden en az 5 gün önce bildirimde bulunulması durumunda: kişi başı değil toplam olmak kaydıyla 5€ idare ücreti kesilerek ödenen paraların tamamı iade edilir. En az 3 gün önce bildirimde bulunulmaması durumunda:  iade yapılmaz

Pasaport, Vize ve Sigorta

18. Milliyeti ve varış noktasına bakılmaksızın ziyaret edecekleri ülkeye mevcut giriş koşullarını ülkenin konsolosluğundan kontrol etmek tüm yolcuların sorumluluğundadır.

19. Vize ve sağlık koşulları bildirimde bulunmaksızın değiştirilebildiğinden, yolculuğa çıkmadan önce sağlık ve vize koşullarını ilgili konsolosluktan teyit ettirmenizi öneririz.

20. Yolculuğa çıkmadan önce kesinlikle kapsamlı bir Seyahat Sigortası Poliçesi satın almanızı öneririz. Çoğu poliçe, gezinizi iptal etmeniz veya seyahat tarihlerinde önemli değişiklikler yapmanız durumunda iptal ücretleri ve ilgili masrafları karşılar.

Feragat ve Sorumluluk Kısıtlamaları

21. viriltravelkemer.com veya temsilcileri, bağlı kuruluşları, hizmet sağlayıcıları, tedarikçileri ve/veya distribütörleri hiçbir durumda aşağıda sayılan kayıp, zarar veya hasarlardan sorumlu olmayacaktır (söz konusu kayıp veya zarar öngörülmüş, öngörülebilir, bilinen ya da başka nitelikte bir kayıp veya zarar olsun ya da olmasın): (a) veri kaybı; (b) gelir ya da tahmin edilen kâr kaybı; (c) iş kaybı; (d) fırsat kaybı; (e) itibar kaybı veya saygınlığın zarar görmesi; (f) üçüncü kişilerin uğradığı zararlar; veya (g) eylem şekli ne olursa olsun viriltravelkemer.com sayfasının kullanımından doğan herhangi bir dolaylı, bağlı, doğal ve zorunlu veya cezai hasarlar.

22. viriltravelkemer.com, temsilcileri ve tedarikçileri bağımsız Müşteri/Tüketicilerin seyahat programları ile bağlantılı olarak otel, Tur, Gezi ve Aktivite, yolculuk veya herhangi bir hizmet düzenlemesi yaparken, herhangi bir otel, taşıyıcı veya Tur, Gezi ve Aktivitelere dahil olan hizmetleri sunan başka bir şirket veya kişinin temerrüdünden kaynaklı olarak can ve mala gelecek herhangi bir zarar, hasar, kayıp, kaza, gecikme veya düzensizlik, yükümlülük veya masraftan sorumlu olmayacaktır.

23. Ayrıca, viriltravelkemer.com, temsilcileri ve tedarikçileri kontrolleri dışında oluşan herhangi bir hastalık, hırsızlık, işçi-işveren anlaşmazlığı, makine arızası, hükümet engellemeleri, savaş hali ve/veya terör, hava şartları, herhangi bir ulaşım aracındaki arıza veya başka herhangi bir talihsizlik ya da felaket veya başka bir gerekçeden dolayı herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

24. viriltravelkemer.com ve/veya viriltravelkemer.com 'a bağlı web sitelerinden biri, hizmet tedarikçisi, işletmeci ve/veya distribütörlük ortağı ile ilgili veya ilişkili bilgiler, isimler, resim ve imajlar, logo, fiyat, tarih ve kullanılabilirlik dahil olmak üzere viriltravelkemer.com ’un içeriği tatmin edici düzeyde kalite, belli bir amaca uygunluk, ihlal durumunun olmaması, uygunluk, güvenlik ve doğruluk konusunda ima edilen garantiler de dahil olmak üzere kanunların izin verdiği ölçüde bildirilen herhangi bir beyan ya da yapılan herhangi bir türde garanti olmadan "ŞİMDİKİ HALİ" ve "KULLANILABİLİR HALİ" esas alınarak sunulur.

25. viriltravelkemer.com 'da sunduğumuz tüm ürün ve hizmetlerin doğruluğu ile ilgili detayların kontrolünü ve yeniden kontrolünü gerçekleştiririz. Ancak, viriltravelkemer.com, viriltravelkemer.com ve/veya viriltravelkemer.com 'a bağlı web sitelerinden birinde yer alan işlevsellik, içerik veya bilgilerin kesintisiz veya hatasız olacağını, hataların düzeltileceğini veya viriltravelkemer.com ya da bunları sağlayan sunucuların virüs veya yazılım hatası içermediği konusunda garanti vermez.

26. Bu şartlardan herhangi birinin, şartların yürürlükte olması beklenen herhangi bir eyalet veya ülke kanunları uyarınca yasadışı, geçersiz veya uygulanamaz olduğunun belirlenmesi durumunda, söz konusu şart yasadışı, geçersiz veya uygulanamaz olduğu ölçüde ve ilgili yargı alanında, söz konusu şartlardan çıkarılacak ve silinecek, geriye kalan şartlar geçerliliğini koruyacak, tamamen yürürlükte kalacak, bağlayıcı ve uygulanabilir olmaya devam edecektir.

27. Araçlarda herhangi bir saatte sigara içmek yasaktır, ancak tüm Tur, Gezi ve Aktivitelerde oldukça sık mola verilmektedir.

28. Araç hareket halindeyken emniyet kemerleri daima takılı durumda olmalıdır.

29. Bagaj ve tüm kişisel eşyalar riski sahibine ait olacak şekilde taşınır.

30. Yoğun trafik sıkışıklığından kaynaklanan gecikmelerden viriltravelkemer.com sorumlu tutulamaz.

31. Mevsimsel nedenler veya diğer nedenlerden dolayı Tur, Gezi ve Aktivite rehberi seyahat programında küçük değişiklikler yapabilir. Bazı müze ve ören yerlerinin ziyaret edilmesi yenileme çalışmalarından dolayı mümkün olmayabilir. Çok sıcak geçen Temmuz ve Ağustos aylarında açık hava müzeleri ve ören yerlerinde verilecek molalar ve yapılacak ziyaretler planlanandan daha kısa tutulabilir.

32. Tur, Gezi ve Aktivitelerdeki Fotoğraf ve Videolar; viriltravelkemer.com Tur, Gezi ve Aktivitelerde tedarikçi veya hizmet sağlayıcılar tarafından çekilen fotoğraf ve videolar konusunda herhangi bir anlaşma yapmaz. Dolayısıyla Fotoğraf ve Videoların fiyatları, kalitesi veya teslimat hatalarından viriltravelkemer.com  sorumlu tutulamaz.

33. Yüksek maliyetleri en aza indirmek için gece kalınan bazı Tur, Gezi ve Aktiviteler ve bazı günübirlik Tur, Gezi ve Aktiviteler bir ya da iki farklı yerel acente ile ortak düzenlenebilmektedir.

34. Çocuk ve grup indirimleri;

0 - 6 yaş ücretsiz (Aquapark ve Yunus gösterisi dışında)
7 - 12 yaş geziye bağlı olarak %50 veya %40 indirimli
0 - 3 yaş Aquapark ve Yunus Gösterisi de dahil olmak üzere tüm Tur, Gezi ve Aktivitelerde ücretsiz

En az 10 kişiden (hepsi yetişkin) oluşan Gruplar için %10 indirim yapılabilir. Bir başka fırsat veya indirim teklifiyle birleştirilemez.

35. Herhangi bir rezervasyondan doğan her tür sorun ve husus da Türk kanunlarına başvurulacaktır.

36. Misafirlerimizin hareket saatinden 10 dakika önce lobi veya resepsiyonda değil otelin ana kapısında hazır bulunmaları gerekir. Trafik sıkışıklığı ya da önceki otellerde yaşanan gecikmelerden dolayı otelden alınmanız bizim kontrolümüz dışında gecikebilir.

37. Misafirlerimizi Tur, Gezi ve Aktivite rehberi tarafından belirtilen buluşma noktalarında tam zamanında hazır bulunmalıdır. Aksi takdirde geç kalanları beklemeden Tur, Gezi ve Aktivite devam edilecektir.

38. Bakiye ödemeler Tur, Gezi ve Aktivite günü geçerli olan TCMB Euro ve dolar Alış kurları ile yapılır.

Bu siteyi kullanmanız burada verilen şart ve koşulları kabul ettiğiniz anlamına gelir.